STARŠÍ NOVINKY ZE SVĚTA HP
ZPĚT NA HLAVNÍ STRANU

VELICE, VELICE, VELICE ŠŤASTNÍ FANOUŠCI? - 30/4/2003 - nové
J.K.Rowling bude 26. června číst pátý díl Harryho Pottera (... a Řád ptáka Fénixe) pro 4000 školních dětí v Royal Albert hall v Londýně. Soutěže se můžou zúčastnit jen školy. Ti se pomocí formuláře na stránkách nakladatelství Bloomsbury, přihláší do soutěže. Děti v Americe se ale také mohou zúčastnit tohoto čtení. Deset šťastlivců odletí přímo do Londýna, aby se tu sešlo s J.K. Rowling a mohlo ji tu položit taky pár otázek. Podmínkou je ale napsat esej.

RUPERT GRINT V DALŠÍM FILMU? - 30/4/2003 - nové
Je možné, že Rupert Grint se objeví v novém filmu "The Cinderela story" (Příběh Popelky). Bude to komedia a natáčet se bude v roce 2004.

HARRY POTTER A TAJEMNÁ KOMNATA V PRODEJI !!! - 30/4/2003 - nové
Dnes začal prodej VHS a DVD Harry Potter a Tajemná komnata. Na VHS jsou nikdy neuveřejněné scény a na DVD jsou jako vždy rozhovory, neuveřejněné scény, videa, hry,

DĚRAVÝ KOTEL - 28/4/2003
Omlouvám se, za dlouhodobou neaktualizaci, ale poslední dobou jsem toho měla opravdu hodně. Děkuji všem, kteří mi poslali teorie o páté knize, jejíž vydání je pořád blíž a blíž, jejich teorie jsou již v rubrice 5. díl - TEORIE. Za další, chystám obnovu sekce DOWNLOAD (písně, fonty, hry, ikony, wallpapery, šetřiče) a to možná už tento víkend (nebo dřív). Pokud máte nějaký dotaz nebo připomínku na stránky (, co by se tu mělo zlepšit, nápady na nove rubriky, ...) tak mi napište na e-mail harry.james.potter@seznam.cz

J.K.ROWLING BOHATŠÍ NEŽ ... - 28/4/2003
J.K.Rowling je bohatší než královna Alžběta II. Celých 280 milionů liber ji dělá opravdu bohatší, než královnu. J.K.Rowling se dostala na 122. místo v žebříčku o nejbohatšího člověka v Británii - o celých 11 pozic vý š než královna. J.K. Rowlingová patří mezi nejbohatší ženy v Anglii.

PADESÁTKRÁT TAJEMNOU KOMNATU - 28/4/2003
Fanynka, která je blázen do Harryho Pottera, viděla Tajemnou Komnatu (TK) 50-krát. Čtyřletá Bethanie Martin je navíc nemocná. Bethanie má problém s ledvinami, a tak musí do půl roku podstoupit transplantaci.

DĚRAVÝ KOTEL - 16/4/2003
Promiňte za dlouhodobou neaktualizaci, ale byla jsem nemocná. Jak jste si ovšem doufám všimli, tak se tu změnilo pár věcí. Trochu jsem upravila MENU. Přidala jsem očekávanou rubriku TEORIE o páté knize. Tu budete vlastně tvořit vy, svými poznatky, myšlenkami a dotazy na ostatní. Pokud by Vás zajímaly myšlenky na určité téma o páté knize, tak mi ho napište na e-mail. Zveřejním ho a určitě na něj bude někdo psát připomínku či nápad. Trochu jsem zrenovovala i další sekce. V příštích dnech přibude víc do DOWNLOADU. Ale to až příště.

Tato stránka vyhrála 1. místo v soutěži o NEJ WEB DOBBY PAGE.

PÁTÝ DÍL VE STEJNÝ ČAS - 6/4/2003
Harry Potter a Řád ptáka Fénixe vyjde ve všech anglických zemín, kde se HP vydává, stejně. Pátý díl vyjde již 21. června 2003, ale jen v angličtině. Na vydání v češtině si musíme ještě počkat.

DVD A VHS - 6/4/2003
Harry Potter a Tajemná komnata vyjde na DVD a VHS 30.dubna. DVD bude obohaceno o neuveřejněné scény, rozhovory, virtuální procházkou, atd.

DRAŽBA - 30/3/2003
Dražba páté knihy Harryho Pottera (více se dozvíte v článcích níže) skončila. Neznámý/á fanoušek zaplatil za knihu s podpisem autorky 8000 dolarů. Výtěžek bude určen na charitu.

REKLAMA NA "PĚTKU" - 30/3/2003
Nakladatelství Scholastic zveřejnilo již plakát na knihu HP a Řád ptáka Fénixe. Jody poslala internetové stránce the-leaky-cauldron.org jeho naskenovanou podobu. Pokud ho chcete vidět, klikněte ZDE

DRUHÉ DÍTĚ - 30/3/2003 - nové
J.K. Rowling se v pondělí 25.3., narodilo již druhé dítě. David Gordon Rowling Murray se narodil v pondělí odpoledne v Edinburghské nemocnici. J.K.Rowling je již se svým synem doma. J.K.Rowling má už 13-letou dceru s portugalským novinářem, se kterým je již dlouho rozvedená. Minulý rok se vdala za Neila Murraye.

AUKCE POKRAČUJE - 23/3/2003
Aukce v níž se vydražuje pátý díl Harry Pottera, podepsaný samotnou autorkou J.K. Rowling, pokračuje až do 27. března 2003. Prozatím je nejvyšší částka za knihu okolo 14 000 liber, ale částky se stále zvyšují. Pokud chcete vědět víc, koukněte se o dva články níže "Pátá kniha pod kladivem".

EMMA WATSON - 23/3/2003
Emma Watson vyhrála Moviegoer award za nejlepší herečku ve vedlejší roli. Gratulujeme!!!

PÁTÁ KNIHA POD KLADIVEM - 17/3/2003
Ano, pátá kniha se octne pod kladivem a to rovnou v aukční síni. Výtěžek půjde jako vždy na charitu. Pátý díl s podpisem samotné autorky bude vydražen už tři měsíce před datem vydání. Dražba bude přibližně začínat na 400 librách což je asi 20 000 Kč. Pokud se chcete podívat na průběh aukce nabo se snad do samotné aukce zapojit klikněte
ZDE

WEBOVÉ STRÁNKY - 17/3/2003
Přidány nové 3 chyby z filmu, více v odkazu CHYBY.

FREDDIE DAVIES - NOVÁ POSTAVA VzA - 12/3/2003
Freddie Davies vyhrál novou roli ve Vězni z Azkabanu. Komediální herec řekl, že důvod, pro který hraje ve filmu, není v tom, že je soused autorky Harryho Pottera J.K.Rowlingové. Vybral si ho nový režisér "trojky" Alfonso Cuaron. Ale co bude tedy Freddie Davies hrát? Možná Floreana Fortescua nebo někoho z Ministerstva. Kdo ví? Pokud se, ale chcete podívat na jeho fotografii, klikněze ZDE

6 NOMINACÍ PRO TAJEMNOU KOMNATU - 11/3/2003
Harry Potter a Tajemná komnata bylo 6-krát nominováno na 29. ročník Saturn Awards. A to za následující:
Nejlepší fantasy film
Nejlepší výkon mladého herce (Daniel Radcliffe)
Nejlepší režisér (Chris Columbus)
Nejlepší kostými (Lindy Hemming)
Nejlepší masky (Nick Dudman a Amanda Knight)
Nejlepší speciální efekty (JOhn Mitchell, Nick Davis, John Richardson, Bill George)

DALŠÍ OBRÁZKY Z NATÁČENÍ VĚZNĚ Z AZKABANU - 11/3/2003
Tak server www.omelete.com" zveřejnil hromadu nových obrázků z natáčení Vězně z Azkabanu. Obrázky jsou ZDE

WOOD? NE! - 10/3/2003
Sean Biggerstaff (Oliver Wood) se neobjeví v třetím dílu pokračování Harryho Pottera. Je to již oficiální, musí se škrtat, aby se film vešel do dvou hodin. Na internetu se však objevila petice, na které svým podpisem podpoříte Seana, aby hrál ve Vězni z Azkabanu. Petici najdete
TADY. Můžete ji samozřejmě podpořit svým podpisem.

DOBBY PAGE - 6/3/2003
Podívejte se na novou stránku DOBBY PAGE. Je to moje další stránka, na které se budou konat soutěže o nejlepší Harry Potter stránky. Pojďte se sem podívat a hlasujte pro své nejpblíbenější HP stránky. Stránky vznikly teprve dnes, takže je zde přihlášeno zatím pár webových stránek.DOBBY PAGE

NOVÉ FOTO Z TŘETÍHO DÍLU - 5/3/2003
Jsou tu nové fotografie z natáčení třetího dílu.
Více ZDE

CHAT - 4/3/2003
Zkouším nový chat, pokud se ujme nechám ho a budu ho vylepšovat, pokud se vám nebude líbit zruším ho. Byla bych ráda, kdyby jste mi na e-mail napsali co si myslíte v DOTEZECH nebo mi napište také do knihy návštěv. Schůzky na chatu (kvůli povídání více lidí najednou) jsou v 16,18,19 a 20 hodin. Odkaz na chat je ZDE nebo dole v menu.

OBROVSKÁ NOVINKA - 4/3/2003
Článek z "This is London" ocitovalo z diskuze s Robbie Coltranem, představitelem Hagrida, nečekané události ohledně páté knihy.
Více ZDE

JEŠTĚ STARŠÍ ZPRÁVY ZDE
Seznam Seznam

DESIGN BY DINOMER